Projekty

Główne projekty

Dni Muzyki Polskiej

Dni Muzyki Polskiej

5 kontynentów, 16 krajów, 90 koncertów
Tak właśnie promujemy muzykę polską prezentowaną przez wybitnych polskich artystów. Obecnie trwa 5 edycja międzynarodowego projektu. Więcej ›

Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny

Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny

41 pianistów z 17 krajów wystąpiło w Krakowie prezentując muzykę 76 kompozytorów.
Zapraszamy na 9.edycję Festiwalu w dniach 8-22 października 2017 roku.
Więcej ›

Viola Organista

Viola Organista

Fenomen na skalę światową, instrument projektu Leonarda da Vinci nigdy nie skonstruowany za jego życia. Po 500 latach dokonał tego krakowski pianista Sławomir Zubrzycki, który jest reprezentowany przez Stowarzyszenie Artystyczne PianoClassic. Więcej ›

Pozostałe projekty

Nowowiejski

Nowowiejski

Feliks Nowowiejski – Vistula – Kolekcja Pieśni na głos z fortepianem

Projekt polegający na nagraniu niezarejestrowanych dotąd Pieśni Feliksa Nowowiejskiego, które odbyło się w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie w sierpniu 2017 roku.
Płyta zawiera Pieśni odczytane z rękopisów spoczywających w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu. Wybrano utwory prezentujące zróżnicowaną tematykę oraz źródła inspiracji kompozytora. Zastosowano także nawiązanie do obchodzonego w 2017 Roku Rzeki Wisły umieszczając pieśń pt. Wisła, a samą płytę tytułując VISTULA.

Wykonawcy:
Rafał Żurakowski – tenor
Anna Miernik – fortepian (www.annamiernik.com)
Grzegorz Stec – realizator dźwięku

Ministerstwo KulturyIMiT_logoLOGO RRW na tle biaąym

 

 

 

 

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Nowowiejski 2017”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Zamów CD

Muzyka polska dla dzieci

Muzyka polska dla dzieci

Muzyka polska dla dzieci w dźwiękach klarnetu i fortepianu

Tak zatytułowany jest najnowszy projekt klarnecistki Barbary Borowicz i pianistki Anny Miernik realizowany przy współpracy z Fundacją Life and Art. Celem projektu jest zapoznanie uczniów szkół muzycznych I stopnia z muzyką kompozytorów polskich.

Patronat medialny: www.polmic.pl
logo fundacja_duze_podstawowe_poziomprawa_RGB
Sfinansowano ze środków Fundacji PZU Więcej ›

My Polish Reflection

My Polish Reflection

My Polish Reflection – muzyczna podróż przez polską twórczość fortepianową

Wykonawcy:
Anna Miernik – fortepian (www.annamiernik.com)
Grzegorz Stec – realizator dźwięku

Zamów CD

Ministerstwo Kultury IMiT_logo DUX black logo

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Muzyczny ślad”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Patronat medialny:
polmic_logo_niebieskie_pol Więcej ›

Festiwal Pieniny-Kultura-Sacrum

Festiwal Pieniny-Kultura-Sacrum

Festiwal o bardzo ciekawej formule

Jednym z jego współorganizatorów jest Stowarzyszenie Artystyczne PianoClassic. Wydarzenie gromadzi w kościele parafialnym w Krościenku nad Dunajcem słuchaczy podczas letnich koncertów organowych. Urozmaicone programy koncertów, wybitni artyści, a także połączenie muzyki klasycznej z tamtejszym folklorem, spotykają się z zainteresowaniem turystów oraz sympatyków muzyki, na stałe tam mieszkających.

Mistrzowskie Kursy w Pałacu w Rybnej

Mistrzowskie Kursy w Pałacu w Rybnej

Stale rozwijający się projekt

Zaczęliśmy od kursów dla kwartetów prowadzonych przez Royal String Quartet, następnie dodaliśmy kursy dla skrzypków – solistów, a w kolejnym, 2013 roku dla pianistów. W tym roku odbędą się także kursy dla flecistów. Atmosfera Pałacu, odizolowanego od miasta, umiejscowionego w parku z kilkoma pomnikami przyrody, sprzyja kreatywnej, niczym niezakłócanej pracy.

Projekty zakończone

Chopiniana

Chopiniana

Recitale fortepianowe dla Województwa Małopolskiego w Roku Chopinowskim 2010

Pomysł stanowił kompleksową propozycję koncertową dla ważnych miast Małopolski, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, w których możliwość uczestniczenia w znaczących wydarzeniach kultury wysokiej jest ograniczona. Udział wysokiej klasy artystów, przemyślany i pieczołowicie dobrany repertuar każdego z koncertów zapewnił najwyższy poziom artystyczny przedsięwzięcia. Nadrzędną ideą projektu była prezentacja muzyki Fryderyka Chopina w ramach obchodów jubileuszowych 2010.

Seniorzy Seniorom

Seniorzy Seniorom

Unikatowy projekt dedykowany osobom dojrzałym, seniorom

Podczas koncertów projektu występują dojrzali artyści, którzy pomimo swojego wieku nadal prowadzą bogatą działalność artystyczną. ?50+ Seniorzy – seniorom? ma być dla odbiorców nie tylko źródłem przyjemnych doznań artystycznych lecz także inspiracją do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i społecznym oraz rozwijania własnych pasji.
W 2016 roku projekt Seniorzy-seniorom został włączony w Festiwal Pianistyczny, podczas którego jeden z koncertów będzie dedykowany tej idei.