Projekty

Główne projekty

Dni Muzyki Polskiej

Dni Muzyki Polskiej

5 kontynentów, 23 kraje, 130 koncertów
Tak właśnie promujemy muzykę polską prezentowaną przez wybitnych polskich artystów. Więcej ›

Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny

Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny

80 pianistów z 30 krajów wystąpiło w Krakowie prezentując muzykę 100 kompozytorów.
Zapraszamy na kolejne edycje Festiwalu Pianistycznego, które odbywają się każdego roku w październiku.
Więcej ›

Viola Organista

Viola Organista

Fenomen na skalę światową, instrument projektu Leonarda da Vinci nigdy nie skonstruowany za jego życia. Po 500 latach dokonał tego krakowski pianista Sławomir Zubrzycki. Więcej ›

Pozostałe projekty

Polskie Muzyczki

Polskie Muzyczki

Ideą projektu Polskie Muzyczki powstałego z inicjatywy pianistki Anny Miernik i klarnecistki Barbary Borowicz jest stworzenie cyklu filmów edukacyjnych poświęconych polskim kompozytorom. Premiera drugiej edycji projektu odbędzie się 1 sierpnia 2020 roku o godz. 17.00 w serwisie YouTube.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci. Więcej ›

My Polish Reflection

My Polish Reflection

My Polish Reflection – muzyczna podróż przez polską twórczość fortepianową

Wykonawcy:
Anna Miernik – fortepian (www.annamiernik.com)
Grzegorz Stec – realizator dźwięku

Zamów CD

  Więcej ›

Nowowiejski

Nowowiejski

Feliks Nowowiejski – Vistula – Kolekcja Pieśni na głos z fortepianem

Projekt polegający na nagraniu niezarejestrowanych dotąd Pieśni Feliksa Nowowiejskiego, które odbyło się w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie w sierpniu 2017 roku.
Płyta zawiera Pieśni odczytane z rękopisów spoczywających w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu. Wybrano utwory prezentujące zróżnicowaną tematykę oraz źródła inspiracji kompozytora. Zastosowano także nawiązanie do obchodzonego w 2017 Roku Rzeki Wisły umieszczając pieśń pt. Wisła, a samą płytę tytułując VISTULA. Więcej ›

Zamów CD

Muzyka polska dla dzieci

Muzyka polska dla dzieci

Muzyka polska dla dzieci w dźwiękach klarnetu i fortepianu

Tak zatytułowany jest najnowszy projekt klarnecistki Barbary Borowicz i pianistki Anny Miernik realizowany przy współpracy z Fundacją Life and Art. Celem projektu jest zapoznanie uczniów szkół muzycznych I stopnia z muzyką kompozytorów polskich.

Sfinansowano ze środków Fundacji PZU

Patronat medialny: www.polmic.pl Więcej ›

Koncert przy współpracy z Fundacją Editions Spotkania

Koncert przy współpracy z Fundacją Editions Spotkania

Festiwal Pieniny-Kultura-Sacrum

Festiwal Pieniny-Kultura-Sacrum

Festiwal o bardzo ciekawej formule

Jednym z jego współorganizatorów jest Stowarzyszenie Artystyczne PianoClassic. Wydarzenie gromadzi w kościele parafialnym w Krościenku nad Dunajcem słuchaczy podczas letnich koncertów organowych. Urozmaicone programy koncertów, wybitni artyści, a także połączenie muzyki klasycznej z tamtejszym folklorem, spotykają się z zainteresowaniem turystów oraz sympatyków muzyki, na stałe tam mieszkających.

Projekty zakończone

Chopiniana

Chopiniana

Recitale fortepianowe dla Województwa Małopolskiego w Roku Chopinowskim 2010

Pomysł stanowił kompleksową propozycję koncertową dla ważnych miast Małopolski, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, w których możliwość uczestniczenia w znaczących wydarzeniach kultury wysokiej jest ograniczona. Udział wysokiej klasy artystów, przemyślany i pieczołowicie dobrany repertuar każdego z koncertów zapewnił najwyższy poziom artystyczny przedsięwzięcia. Nadrzędną ideą projektu była prezentacja muzyki Fryderyka Chopina w ramach obchodów jubileuszowych 2010.

Mistrzowskie Kursy w Pałacu w Rybnej

Mistrzowskie Kursy w Pałacu w Rybnej

Międzynarodowy projekt dla młodych adeptów sztuki muzycznej

Zaczęliśmy od kursów dla kwartetów prowadzonych przez Royal String Quartet, następnie dodaliśmy kursy dla skrzypków – solistów, a w kolejnym, 2013 roku dla pianistów, Następnie odbyły się także kursy dla flecistów. Atmosfera Pałacu, odizolowanego od miasta, umiejscowionego w parku z kilkoma pomnikami przyrody, sprzyja kreatywnej, niczym niezakłócanej pracy.

Seniorzy Seniorom

Seniorzy Seniorom

Unikatowy projekt dedykowany osobom dojrzałym, seniorom

Podczas koncertów projektu występują dojrzali artyści, którzy pomimo swojego wieku nadal prowadzą bogatą działalność artystyczną. ?50+ Seniorzy – seniorom? ma być dla odbiorców nie tylko źródłem przyjemnych doznań artystycznych lecz także inspiracją do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i społecznym oraz rozwijania własnych pasji.
W 2016 roku projekt Seniorzy-seniorom został włączony w Festiwal Pianistyczny, podczas którego jeden z koncertów będzie dedykowany tej idei.