Aktualności

Zaczął się już dziesiąty rok naszej działalności, która stale nabiera tempa i jest rozszerzana na kolejne kraje świata. Nie byłoby to możliwe gdyby nie grono pomocnych ludzi, spotykanych podczas realizacji projektów, którym z tego miejsca chcielibyśmy serdecznie podziękować.

Lata 2013-2018 obfitowały w wiele wydarzeń artystycznych na 5 kontynentach. Dzięki projektowi Dni Muzyki Polskiej odwiedziliśmy 16 krajów (Armenia, Australia, Azerbejdżan, Brazylia, Chile, Gruzja, Izrael, Kanada, Kazachstan, Kirgistan, Kolumbia, Meksyk, Nowa Zelandia, Peru, Stany Zjednoczone, Turcja). Muzyka polska zabrzmiała m.in. w: Ałmaty, Biszkek, Brasilia, Calgary, Erywań, Jerozolima, Lima, Meksyk, Melbourne, Ottawa, Sao Paulo, Stambuł, Sydney, Tbilisi, Tel-Awiw. Publiczność zgromadzona w salach takich jak Sydney Opera House, Sala Sao Paolo czy Gran Teatro Nacional w Limie nagrodziła polskich wykonawców prezentujących rodzimą muzykę gromkimi brawami.

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny Królewskiego Miasta Krakowa, który odbył się już dziewięć razy. Podczas wszystkich edycji wystąpiło 50 wspaniałych pianistów i pianistek. Przyjechali z 18 krajów świata, zabrzmiała muzyka 82 kompozytorów! Już teraz zapraszamy na koncerty w ramach jubileuszowej X edycji Festiwalu Pianistycznego, które odbędą się w dniach 7-21 października 2018 roku.

Urozmaicone plany na przyszłość sprawiają, iż z radością witamy każdy kolejny rok, a razem z nim następne projekty i wyzwania.