Aktualności

Zaczął się już dziewiąty rok naszej działalności, która stale nabiera tempa i jest rozszerzana na kolejne kraje świata. Nie byłoby to możliwe gdyby nie grono pomocnych ludzi, spotykanych podczas realizacji projektów, którym z tego miejsca chcielibyśmy serdecznie podziękować.

Lata 2013-2016 obfitowały w wiele wydarzeń artystycznych na 5 kontynentach. Dzięki projektowi Dni Muzyki Polskiej odwiedziliśmy 16 krajów (Armenia, Australia, Azerbejdżan, Brazylia, Chile, Gruzja, Izrael, Kanada, Kazachstan, Kirgistan, Kolumbia, Meksyk, Nowa Zelandia, Peru, Stany Zjednoczone, Turcja). Muzyka polska zabrzmiała m.in. w: Ałmaty, Biszkek, Brasilia, Calgary, Erywań, Jerozolima, Lima, Meksyk, Melbourne, Ottawa, Sao Paulo, Stambuł, Sydney, Tbilisi, Tel-Awiw. Publiczność zgromadzona w salach takich jak Sydney Opera House, Sala Sao Paolo czy Gran Teatro Nacional w Limie nagrodziła polskich wykonawców prezentujących rodzimą muzykę gromkimi brawami.

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny Królewskiego Miasta Krakowa, który odbył się już osiem razy. Podczas wszystkich edycji wystąpiło 45 wspaniałych pianistów i pianistek. Przyjechali z 17 krajów świata, zabrzmiała muzyka 76 kompozytorów! Już teraz zapraszamy na koncerty w ramach IX edycji Festiwalu Pianistycznego, które odbędą się w dniach 8-22 października 2017 roku.

Urozmaicone plany na przyszłość sprawiają, iż z radością witamy każdy kolejny rok, a razem z nim następne projekty i wyzwania.